Yaşam

3 Scooter Kiralama Firması Piyasadan Çekildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi ( UKOME ) önemli bir karar verdi. Toplantıda 3 firmadan 8 bin 234 adet scooter’ın ruhsatının alındığı belirtildi. iptal edilecek Karar verildi. Böylece İstanbul sokaklarından 8 bine kadar scooter çekilecek.

Ancak kararda bir tuhaflık var. Transferlere göre adı geçen üç şirket şöyle: kendi isteğiyle piyasadan çekildi . Söz konusu kararın oy birliği ile kabul edildiği belirtilmelidir.

Peki neden gönüllü olarak piyasadan çekildiler?

Elde edilen bilgilere göre piyasadan çekilme kararı alan firmalar; BAĞLANTI(Süper Yaya Türkiye Ulaşım Teknolojileri Anonim Şirketi), at git(Teknoloji Yatırım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde) ve HEYMOBİLİTE (Serim Yönetim Sistemleri Yazılım Tek. İnş. İnş. İnş. İç. Ltd. Şti.). Peki ne oldu da bu şirketler piyasadan çekilme kararı aldı?

Superpedestrian Türkiye Ulaşım Teknolojileri Anonim Şirketi, “ KVKK ihlali Soruşturma kapsamındaydı. Şirketin daha fazla ceza yememek için 2 bin 459 scooter’ın ruhsatının iptalini talep ettiği öğrenildi. Teknoloji Yatırım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nde tedarik sorunları nedeniyle Sahada olamadıkları için 5.675 scooterlarını Serim Yönetim Sistemleri Yazılım Tek’e gönderdiler. Ins. Şarkı söyleme. Dahili. Ltd. Şti. ise 100’e yakın scooter’ın tamamen aynı gerekçeyle piyasadan geri çekilmesini talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu