Yaşam

250 Bin Dolar’a Titanik Batığını Ziyaret Eden Denizaltı Kayboldu: Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor

Dünyanın en ünlü gemisi titanik 1912’de bir buzdağına çarptı ve Kuzey Atlantik Okyanusu’nun derinliklerine battı. 1500’den fazla kişinin ölümüne neden olan ve okyanus yüzeyinin 3800 metre altında bulunan gemi, günümüzde turistler tarafından da ziyaret edilebiliyordu.

OceanGate adlı bir şirket, denizaltılarıyla batığa turistik geziler yapıyordu. Bugün batığı ziyaret eden bu denizaltılardan biri kayıpbildirildi.

İnsan sayısı açıklanmayan denizaltı için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı

Gelen açıklamalarda, kayıp denizaltı için arama kurtarma çalışmalarının başladığı belirtildi. Ekipler, enkazdan yaklaşık 563 kilometre uzaklıktaki Kanada’da bulunuyor. NewfoundlandÇalışmalarına kıyıda başladığı rivayet edilir.

Kaybolan denizaltı, OceanGates’in Titan adını verdiği bir araçtır. Titan, beş kişiyi 4000 metre derinliğe çıkarmak için tasarlanmıştır. Firmanın internet sitesine göre araç 5 kişilik. 96 saat yaşam desteği mal sahibi. Titanik yolculuğunun normalde gidiş-dönüş 10 saate kadar sürebileceğini de ekleyelim.

Kayıp denizaltının içindeki OceanGate kaç kişi var, rastgele turist var mı açıklamadı Şirketten yapılan açıklamada, “ Tüm odak noktamız gemideki mürettebat üyeleri ve aileleri.” ifadeleri kullandı. Denizaltının OceanGate ile teması nerede kaybettiği bellibilgi yok

OceanGates’in tarihi gemi enkazını görmek için gemi gezileri son yıllarda popülerlik kazanıyor. Şirket, 250.000$’a kadar ücretlerKarşılığında da ziyaret etmek isteyenlere bu imkanı sunmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu