Teknoloji

Ünlü Masa Oyunlarını Sanal Dünyaya Taşıyan En Keyifli Oyunlar!

Masa oyunları her zaman özel günlerin neşesi olmuştur. Yılbaşında, doğum günlerinde ve bunun gibi günlerde eğlencenin rekabetle birleştiği ortamlar yaratmak hepimizi mutlu eder. Peki bu masa oyunlarının sanal versiyonları var mı? Bu normal!

Keyifli akşamlara neşe katan ünlü masa oyunlarını sanal dünyaya taşıyan en keyifli oyunları bu listemizde derledik.

8. BİRLİK

Yüzbinlerce hayranı olan kart oyununu sanal ortama taşıyan bu oyun Steam üzerinden oynanabiliyor. Oyun içerisinde temaları değiştirebiliyor ve farklı sanal ortamlarda oynayabiliyorsunuz.

“UNO!” Bağırmayı unutmak gibi bir durumla rekabet etmeniz pek olası değil.

7. İş Turu

Bir emlak simülatörü olan oyunda kareler çizerken para biriktirebilir, emlak satın alabilir ve zengin olabilirsiniz. Tatlı grafikleriyle ön plana çıkan Business Tour’da gerçekten sevdiğiniz emlak simülatörü mantığını sanal ortama taşıyarak deneyimleyebilirsiniz.

6. RİSK: Küresel Hakimiyet

RISK tahta oyununun sanal versiyonu olan RISK: Global Domination, arkadaşlarınızla oynarken entrika çevirebileceğiniz bir oyundur. Çeşitli haritalar üzerinde birliklerinizi yönettiğiniz ve küresel hakimiyet kurmayı hedeflediğiniz oyunda başınıza her şey gelebilir.

RISK: Global Dominaiton, Steam’de tamamen ücretsiz olduğu kadar çok eğleniyor.

5. MONOPOLY® PLUS

Günlük MONOPOLY keyfini sanal ortama taşımanın hepimizin isteği olduğunu düşünüyoruz. Neşeli atmosferi ve popüler tasarımıyla bizi kendine çekiyor. Yine bir emlak simülatörü olan oyunda, attığınız zarlara bağlı olarak hareket ettiğiniz harita üzerinde oynuyorsunuz. Arkadaşlarınızla kiralık ya da ev sahipliği bağları kurduğunuz oyunda eğlenmeniz kaçınılmaz.

4. Katan Evreni

Size bilgisayarda Catan masa oyununun keyfini çıkarabileceğinizi söylersem, eminim her masa oyunu hayranı heyecanlanacaktır. Oyundaki amacınız gerekli kaynakları toplayarak Catan adasına hakim olmak ve adadaki en gelişmiş yerleşime sahip olmaktır.

Oyun ayrıca Masa Simülatöründe de oynanabilir.

3. İnsanlığa Karşı Kartlar

Kendi açıklamasına göre ‘Korkunç İnsanlar İçin Bir Oyun’. Kara kart için en iyi şakayı bulmaya mahkum olduğunuz ve hiçbir kuralın olmadığı bu oyun ile sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Masa oyunu üreticilerinin ise telif hakkı korkusu yoktur. Oyunun sitesini ziyaret edebilir ve tüm kartların bulunduğu PDF’i indirebilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi olmayacak.

2. Kod adları

İki takıma bölün. Görevlilerden biri farklı kelimelerle mümkün olan en kısa turda kelimeleri size aktarmaya çalışsın. Konuşmak da yasaktır. Kurallar, bu oyunun ne kadar eğlenceli olabileceğinden emin olur. Ama siyaha dikkat edin, bir anda kaybedebilirsiniz.

1. Masaüstü Simülatörü

Bu oyunun isminden de anlayabileceğiniz gibi bir masaüstü simülasyonudur. “İnsanlar bir masada toplandıklarında ne yaparlar?” “Oyun oynuyor.” Cevap verildiğinde ortaya böyle bir yapım çıktı.

Yukarıda bahsettiğim oyunların yer aldığı ve Steam üzerinden erişim sağlayabileceğiniz yapımda oyununuzu seçip lobinizi oluşturmanız yeterli. Ardından geriye sadece birlikte oynamak istediğiniz arkadaşlarınızı seçmek kalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu