Ekonomi

EYT’lilerin ilk maaşı ertelenecek mi?

Bu yıl emeklilik dilekçesi vermesi beklenen yaklaşık 2,2 milyon EYT’liden Mart ayında başvuranlar Nisan ayında maaş almayı bekliyor.

Sözcü Gazetesi’nden Erdoğan Süzer’in haberine göre, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, asgari emekli maaşının 7’ye çıkarılmasını öngören kanun teklifi görüşülürken EYT’lilerin ilk maaşlarının erteleneceği mesajını verdi. bin 500 lira.

Elitaş, EYT’lilerin Mart ayında emeklilik dilekçesi vermesine rağmen, bir kısmının önümüzdeki Ağustos ve Eylül aylarında maaşlarını alabileceklerini söyledi.

Elitas dedi ki:

“1 Mart’ta başvuran ve emekliliği hak eden EYT’liler maaşlarını Temmuz’da hak ettiler diyelim. Temmuz ayında maaşlarını hak etmelerine rağmen hem Ramazan hem de Kurban Bayramı ikramiyelerinden yararlanacaklar. 1 Nisan’da başvurdu, 15 Nisan’da başvurdu. 20 Nisan’dan önce emeklilik hakkını elde eden ve başvuran herkes iki bayram ikramiyesi almaya hak kazanıyor. 21 Mayıs’ta başvurdu, 1 Mayıs’tan itibaren emekli olma hakkını aldı, bu kişi Ramazan Bayramı ikramiyesinden yararlanamıyor, Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanıyor.

habercatalpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu