Haber

Bartın’da meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri depremzedeler için soba yapıyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılmasına katkı sağlamak amacıyla Bartın’da öğrenciler ve öğretmenler soba yapıyor.

Bartın’da Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremden etkilenen vatandaşlar için vatandaşların yanı sıra öğretmenler ve öğrenciler de imkanlarını seferber ediyor.

Bartın Mesleki Eğitim Merkezi ile Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Bartın Organize Sanayi Bölgesi ve sanayi sitesindeki esnaftan aldıkları varillerle depremzedelerin ve arama kurtarma ekiplerinin ısınma ihtiyacını karşılamak için sokak sobası üretiyor.

Okul atölyelerinde hummalı bir çalışmayla üretilen sokak sobaları, sallama bölgesine teslim edilmek üzere gönderilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem bölgesindeki en büyük ihtiyaçlardan birinin doğalgazın kesilmesi nedeniyle yaşanan ısınma sorunu olduğunu söyledi.

Bu amaçla fıçı sobaları da yaptıklarını dile getiren Acar, “Fıçılar kesilip içi kızartılıyor. Arkadaşlarımız hummalı bir çalışmayla 24 saat gibi kısa bir sürede 130 sobanın yapımını tamamladılar. Bunları da inşallah göndereceğiz. bugün deprem bölgesine sobalar.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu