Yaşam

Atatürk’ün Kod Adı: Mustafa Şerif kitabıyla anılara yolculuk

Bu kitapta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazetecilik yönü, gazeteciliğe bakış açısı, Milli Mücadele ve ardından Cumhuriyet yıllarında dördüncü kuvvet olarak basının geçirdiği aşamalar ele alınmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk hakkında birçok kitap yazıldı. Atatürk’ün Kod Adı: Yaşar Gürsoy’un kaleme aldığı Mustafa Şerif, mükemmel bir tarih okuması sunuyor. Kitapta daha önce duymadığınız, okumadığınız bilgilere ulaşacaksınız. Edebi olmayan okumalar yapmak isteyenler için bu kitabı tavsiye ediyoruz.

Atatürk ile ilgili basında çıkan haberlerin bir özeti niteliğinde olan kitap, aynı zamanda dönemde yaşanan değerli olayların gazete sayfalarında nasıl yer aldığını da gösteriyor.

1911 yılında Atatürk, gönüllü arkadaşlarıyla birlikte İtalyan işgali altındaki Trablusgarp’a sahte bir kimlikle girmiş ve bu kimlikte “Gazeteci Mustafa Şerif” adını kullanmıştır. “Mustafa”, İslam Peygamberi’nin seçilmiş kişi anlamına gelen lakabıdır ve “Şerif”, soyu temiz ve şerefli olan asil bir kişidir.

Atatürk ile ilgili haber ve yazıların bir özeti olan bu kitap, onunla ilgili değerli olayların gazete sayfalarına nasıl yansıdığını gözler önüne serecektir.

Sayfa: 224

Anılarla dolu bir yolculuk

Dönemin gazetecilerinin bakış açısını ve Atatürk’ün basın dünyasına nasıl yaklaştığını görebilecek, tarihin akışı içinde hatıralarla dolu kronolojik bir tura çıkacaksınız.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]

pazaryeriajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu