Haber

Antalya’da depremzedeler oyun odalarında eğitim görüyor

Akdeniz Üniversitesi’nde oluşturulan oyun odalarında depremzedelere oyun temelli eğitim ve psikososyal destek verilmektedir.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü, Sınıf Eğitimi Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü ve Sağlık Hizmetleri iş birliğiyle Kültür Mahallesi’ndeki kampüs ve yurtlarda kalan depremzedelere, Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişim Programı. çocuklar için 10 oyun odası oluşturdu.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeliha Yazıcı, depremzedelere destek amacıyla öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan gönüllü bir grup oluşturduklarını belirtti.

Gönüllülere ‘depremzedelere yaklaşım’ eğitimi verildiğini anlatan Yazıcı, kente gelen depremzedelerin aileleri ve çocukları ile bir araya gelmeye başladıklarını kaydetti.

Farklı bölgelerde 82 istekli öğrenci ve 15’in üzerinde öğretim üyesi ile çocuk oyun odası hazırladıklarını belirten Yazıcı, şunları kaydetti:

“Gönüllü öğrencilerimiz 5 gün boyunca 0-6 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için oyun temelli eğitimler düzenlediler. Antalya’da birçok farklı firma ve gönüllü kuruluş oyun ortamında kullanılmak üzere eğitim materyalleri, kırtasiye malzemeleri ve oyuncaklar sağladılar. .Şu anda 345 çocuğa hizmet verecek durumda olan 10 adet oyun salonu bulunmaktadır.”

Yazıcı, oyun odalarında çocuklara yönelik pedagojik eğitim etkinliklerinin de düzenlendiğini belirtti.

Oyun odalarının çocuklara iyi geldiğini ifade eden Yazıcı, “İlk etapta acil maneviyatla bu hizmete başladık. İlk etapta çocuk gelişimi ve okul öncesi kısım olarak müdahale ettik. Şimdi PDR ve psikoloji kısmı işin aslını veriyor. psikososyal temel.” sözünü kullandı.

haberkoyulhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu